Nejlepší golfové slevy a nabídky, které můžet najít

Statistika patování na PGA Tour. Jak vám může pomoci!

Myslíte si, že špatně patujete? Pak vás možná potěším!

Golfisté si často stěžují, že nejsou úspěšní u delších patů. Že jim míčky do jamky nepadají dost často ze vzdálenosti cca pěti metrů. Někteří dokonce myslí, že by měli dávat i delší než pětimetrové paty. Přece na PGA Tour vidíme, že většina hráčů je úspěšná. Ale nenechte se mýlit! Televizní přenos z prestižních turnajů je hlavně marketing. A ten ukazuje většinou jen to nejlepší. Proto vidíte v televizi úžasné údery, skvělé paty a již příliš mnoho nevidíte pokažené údery, zasažené vodní překážky a trojpaty z krátké vzdálenosti.

Když se podíváme na statistiku úspěšnosti jednopatu na PGA Tour, tak se možná budete divit, jak špatná jsou to čísla. U patů do jednoho metru je to krásných 99% úspěšnosti. Tedy i u těchto patů se někteří mýlí, ale už třeba u patu z jednoho a půl metru je to „jen“ 81%.

[irp]

A čím dále od jamky jdeme, tak tím jsou procenta nižší. U patů ze dvou a půl metru je to jen 52% úspěšnosti, že míček spadne do jamky. A pokud se bavíme o vzdálenosti tří metrů od jamky, je to jen 40%. Tedy šest z deseti hráčů na PGA Tour jamku ze tří metrů mine. To už vypadá jako reálný golf že!?

Jak si pak takový hráč s HCP 20 může stěžovat, že není úspěšný při patování z pěti metrů? Důležité je, abyste hráli co nejméně trojpatů, a abyste měli jistotu u jednometrových patů, že jamku trefíte. Abyste ostatní paty hráli tak, že skončí právě do maximální vzdálenosti jednoho metru od jamky a vyhnuli jste se tak trojpatům, které kazí výsledek nejvíce.

[irp]

Na to je samozřejmě navázaná příhra, která by měla skončit co nejblíže jamky, abyste zahráli jeden či maximálně dva paty. V této oblasti hráči z PGA Tour excelují a proto mají za hřiště třeba 28 patů a ne 38. Můžeme tak říci, že byste se měli při tréninku alespoň z 50% soustředit na krátkou hru a na Scrambling (příhra a jeden pat). Z hlediska výsledku je důležité, kolik úderů zahrajete, jste-li 50 metrů od jamky a nezáleží na tom, že vaše drajvy jsou jen dlouhé 200 metrů a ne 300!

Jsem golfová profesionálka s více jak 20 letou praxí. Vítám jak začátečníky, pokročilé golfisty tak výkonnostní hráče. Mám za sebou práci s významými klienty, ale také mladými talenty. Jmenuji se Anna Nicole Kučerová. Telefon 603322190

Zanechat komentář

x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security